Smála jsem se jako smyslů zbavená

 

Co kdybych vám řekla, že smích si můžete ordinovat cíleně jako takovou malou terapii sami pro sebe?

Prostě a jednoduše si říct:„Tak a teď se budu chvíli smát.“

Vypadá to divně, že jo? Co je ale překvapivé, funguje to.

Světe div se, dnes už existují i semináře a workshopy smíchu. Neuměla jsem si představit, jak takový workshop může vypadat a byla jsem ohromena, když jsem si uvědomila, že se na jednom takovém workshopu směju jako blázen společně s dalšími asi 50 lidmi v sále, že jsou kolem mě smějící se maminky, tátové, manažeři, šéfové firem v kravatách. Zkrátka – všichni se smáli.

A co je na tom to překvapivé, neměli vlastně ani pořádně čemu. Prostě se smáli na povel.

Kdesi jsem četla, že minuta smíchu se prý vyrovná hluboké relaxaci trvající 40 minut. To nám dává alespoň malou naději v dnešním uspěchaném světě na lepší zdravotní stav, co říkáte? Při smíchu se uvolňují endorfiny, hormony štěstí, které mají na starosti naši dobrou náladu a zároveň působí jako pilulky proti bolesti, proti smutku, proti depresi.

Zkrátka a dobře – smích je zdravý a smích léčí.

Čemu jste se v poslední době s chutí a od srdce zasmáli?

Ááááááá – nemůžete si vzpomenout????

A co říkáte třeba tomuhle :

Lenka Bílková
Díky své více než 20leté praxi profesionálního kouče, konzultanta a trenéra vím, jak pracovat sám se sebou i s druhými tak, abyste rychle dosahovali svých vysněných cílů. Pracuji s jednotlivci i týmy a specializuji se na životní a profesní změny a na osobní růst mých klientů. Při své práci kombinuji celou řadu různých koučovacích postupů, tréninkových metod a terapeutických technik z oblasti NLP (neuro-lingvistické programování).Fascinují mě všechny formy komunikace, proto se ptám, naslouchám a inspiruji příběhy ze svého vlastního života. Přečtěte si, jak trnitá byla cesta k tomu, co dnes dělám tady>>
Komentáře