Když jsou slova jako vosy v p…

Všichni se zřejmě shodneme, že letošní léto bylo co do počasí opravdu extremní. Člověk se ráno probudil zborcený potem a otevřel-li dveře ven, dostal pěstí mezi oči stoupajícím vedrem. Já sice nestačila ještě ani otevřít dveře, ale otevřela jsem si bílý jogurt v bláhové naději, že ochladím vedrem zubožený žaludek. Snědla jsem asi půlku kelímku, když vtom zazvonil pracovní telefon. Vše jsem vyřídila a slastně nabrala vrchovatou lžičku bílé hmoty a vložila si ji do úst.

Prolétla mnou nečekaná bolest.

Obsah jsem hbitě vyplivla do dřezu a až po chvíli mi došlo, že jsem s největší pravděpodobností málem pozřela vosu, která mě před svým katapultem do dřezové výlevky stačila vítězoslavně bodnout do jazyku.

wasp-224681_640

Nejdřív jsem zůstala paralyzovaná příšernou palčivou bolestí, abych si posléze uvědomila, že moje ústa nabývají stále větších rozměrů a s ústy i polovina mého obličeje. Klikla jsem na odkaz – co dělat v případě, že vás vosa píchne do jazyka, který nabádal k okamžitému volání 155.

No a pak už vše dostalo rychlý spád.

Vyhodnotila jsem, že můj napuchající obličej je ve srovnání s člověkem, který možná v totožné chvíli bojuje o život a potřebuje volat 155 méně závažný, nasedla do auta a uháněla do místní nemocnice.

Paní na recepci jsem nemusela nic vysvětlovat.

Když zvedla oči od svého monitoru, jen mávla rukou kamsi za sebe na znamení směru a upocenou rukou zvedala telefon. Rychle informovaný lékař již stál ve dveřích připraven zachránit novodobého Golema. Jedno pigáro přímo do žíly a chvíle čekání, zda pacient přežije.

hospital-484848_640

Otevřela jsem si FB a začetla se do příspěvku Miriam Štolfové o tom, jak se sestrou vystoupala na vrcholek Ďumbieru s večerními šaty a lodičkami v báglu. Článek si můžete přečíst zde. V té chvíli jsem tam byla s nimi a nefalšovaně se bavila.

Smála jsem se nahlas jako smyslů zbavená. A přesto, že v tom momentě byl Quasimodo proti mně fešák, bylo po bolesti.

Slova mají velkou moc, dokážou leckdy pořádně ublížit a bodnout,ale dobře volená slova dokážou taky pohladit a zachránit.

Jaké slovo kdy bodlo / zachránilo vás?

 

 

 

Lenka Bílková
Díky své více než 20leté praxi profesionálního kouče, konzultanta a trenéra vím, jak pracovat sám se sebou i s druhými tak, abyste rychle dosahovali svých vysněných cílů. Pracuji s jednotlivci i týmy a specializuji se na životní a profesní změny a na osobní růst mých klientů. Při své práci kombinuji celou řadu různých koučovacích postupů, tréninkových metod a terapeutických technik z oblasti NLP (neuro-lingvistické programování).Fascinují mě všechny formy komunikace, proto se ptám, naslouchám a inspiruji příběhy ze svého vlastního života. Přečtěte si, jak trnitá byla cesta k tomu, co dnes dělám tady>>
Komentáře